- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Mccb Motor Mechanism
Mccb Motor Mechanism
Pioneers in the industry, we offer motor meachanism compact 400-630 nsx400/630 lv432641 from India.
Motor Meachanism Compact 400-630 Nsx400/630 Lv432641
Product Price: Rs 12,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Breaker Type | motor mechanism |
| Rated Current | 400-630A |
| Number Of Poles | 4 Pole |
| Poles | 3P+N |
| Frame Size | 630 A Frame |
| Series | Compact NSX |
| Trip Unit Type | Electronic Trip |
| Breaking Capacity | 50 kA |
| Trip Curve | C Curve |
| Rated Voltage | 240 V |
| Voltage Rating | 240 V |
| Application | Industrial |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Release Characteristic | C Curve |
| Standards | IS/IEC 60947 |
| Brand | Schneider Electric |
| Device Application | Motor |
| Network Type | AC |
| Utilisation Category | Category A |
Yes! I am InterestedRequest A Callback