- Home
- »
- Products & Services
- »
- Air Circuit Breaker
Air Circuit Breaker
of a wide range of products which include legrand 4000a 4p dmx3 n 4000 - icu 65ka frame 2.
Legrand 4000A 4P Dmx3 N 4000 - Icu 65Ka Frame 2
Product Price: Rs 16,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Current Rating | 4000A |
| Breaker Type | ACB |
| Rated Current | 4000A |
| Poles | 4 Pole |
| Breaking Capacity | 75kA |
| Brand | Legrand |
| Series | DX³ |
| Trip Curve | D Curve |
| Rated Voltage | 415 V |
| Application | Commercial |
| Operation | Motorized |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Standards | IEC 60947 |
| Protection | Short Circuit |
Yes! I am InterestedRequest A Callback