- Home
- »
- Products & Services
- »
- air circuit breaker accessories
air circuit breaker accessories
air circuit breaker accessories
Micrologic Active 6.0A Control Unit Schenider
Product Price: Rs 18,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Current Rating | 800A to 6300A |
| Breaker Type | ACB |
| Rated Current | 800a to 6300A |
| Poles | 3P+N |
| Breaking Capacity | 50 kA |
| Trip Unit | Electronic |
| Trip Curve | C Curve |
| Rated Voltage | 415 V |
| Series | MTZ |
| Application | Industrial |
| Standards | IEC 60947 |
| Protection | Overload |
Additional Information:
- Item Code: PKR67522
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: 1 day
- Packaging Details: box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Micrologic Eta6G Schneider Electric Control Unit
Product Price: Rs 8,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Breaker Type | ACB |
| Rated Current | 800Amp MVS |
| Poles | 3 Pole |
| Series | MVS Easypact |
| Breaking Capacity | 50 kA |
| Trip Curve | C Curve |
| Rated Voltage | 415 V |
| Application | Industrial |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Standards | IS/IEC 60947 |
Additional Information:
- Delivery Time: 2 to 3 days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ndw2-4000 Ndw2-4000 Nader 3200A 3 Pole Air Circuit Breaker
Product Price: Rs 20,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Rated Current | 4000 A |
| Poles | 3 Pole |
| Breaking Capacity | 65 kA |
| Type | C Curve |
| Certification | IS Certified |
| Brand | NADAR |
| Rated Voltage | 415 V |
| Mounting | Drawout |
| No.of Poles | Triple Pole |
| Model Name/Number | Ndw2-4000 Nader 3200a 3 Pole Air Circuit Breker Nader Ndw2-4000 Acb Fix Type - Frequency: 50/60 Hertz (Hz) |
| Voltage | 220/440 v (VOLT) |
| Phase | 3 PHASE |
| Frequency | 50/60 HERTZ (hz) |
| Cat Number | Ndw2-4000 Nader 3200A 3 Pole Air Circuit Breker Nader NDW2-4000 Acb Fix Type - Frequency: 50/60 Hertz (Hz) |
| Warranty | 6 month |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Acb Pole Assembly 3200A Schneider Electric Masterpact Nw32H1
Product Price: Rs 18,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Rated Current | 4000 A |
| Current Rating | 4000A |
| Poles | 3 Pole |
| Breaking Capacity | 75 kA |
| Rated Voltage | 415 V |
| Brand | Schneider |
| Mounting | Drawout |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | C Curve |
| No.of Poles | Single Pole and Neutral |
| Trip Unit | Electronic |
| Operation | Manual |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Series | Masterpact NW |
| Protection | Short Circuit |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback